POK-POL

Pokrowce samochodowe szyte na miarę

F.U.P.H. POK-POL działa na rynku motoryzacyjnym od 1989 roku ciągle rozwijając się by zaspakajać wciąż rosnące potrzeby naszych klientów. Jesteśmy producentem pokrowców na siedzenia samochodowe szytych na miarę oraz prowadzimy usługi w zakresie szycia i naprawy tapicerki samochodowej z materiałów tapicerskich i skóry. Ponadto firma POK-POL poleca usługi w zakresie szycia pokrowców na samochody, zagłówków i zasłonek do autobusów. Wykonujemy zlecone usługi w zakresie szycia do różnych urządzeń technicznych.

Produkcja pokrowców, która jest podstawą działalności firmy wyróżnia się wysoką jakością i trwałością wykonywanych produktów. Wyroby nasze są produkowane na zówienia salonów samochodowych  jak i zamówienia indywidualne. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi dotyczące jakości naszych produktów, co pozwala nam eliminować błędy w dalszej produkcji, to sprawia, iż nasze pokrowce samochodowe są wysokiej jakości.

W związku z wymogami wprowadzonymi przez producentów samochodowych, firma nasza zleciła wykonanie badań nad możliwością montowania naszych pokrowców na siedzenia z bocznymi poduszkami powietrznymi, produkty nasze uzyskały pozytywną opinię Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie, co bardziej uwiarygodniło jakość naszych wyrobów na rynku motoryzacyjnym.

W Polsce tego typu badania posiadają trzy firmy produkujące pokrowce samochodowe. W najbliższym czasie planujemy starać się o uzyskanie certyfikatu dopuszczającego montaż tapicerek na siedzenia samochodowe z bocznymi poduszkami powietrznymi.

Odbiorcami naszych produktów w 90% są dealerzy poszczególnych marek samochodowych tj. Renault, Toyota, Opel, Ford, Fiat, Volkswagen, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Mercedes, Jaguar, Land Rover, Kia, Hyundai, itd. Sprzedaż naszych wyrobów obejmuje cały śląsk, od kilku lat rozszerza się na całą południową Polskę, w tej chwili współpracujemy z niektórymi salonami w Toruniu, Inowrocławiu, Włocławku, Ostrowie Wielkopolskim, Białymstoku, Kielcach, Warszawie.

W mniejszej ilości współpracujemy ze sklepami motoryzacyjnymi, które zajmują się sprzedażą częci do wymienionych marek samochodów oraz niedużą część naszej produkcji stanowią odbiorcy indywidualni, którzy nie znajdują zadowalających ich produktów w marketach.

Do produkcji naszych wyrobów używamy materiałów przeznaczonych do produkcji tapicerki samochodowej oraz dzianin produkowanych w kraju. Dostawcami materiałów są firmy zajmujące się importem materiałów tapicerki samochodowej oraz producenci krajowi.

Mimo, iż na rynku istnieje sporo firm produkujących pokrowce na siedzenia samochodowe to nasze wyroby charakteryzują się tym, że nie jest to tania, masowa produkcja, a produkcja, która wcześniej jest uzgadniania z odbiorcami i zaspakaja potrzeby i wymogi poszczególnych klientów salonów samochodowych (krótkie serie ze szczegółowymi potrzebami klientów, szyte na indywidualne zamówienia).

Długoletnie obserwacje i współpraca z odbiorcami pozwalają nam tworzyć produkty, które pozwalają zaspokoić najbardziej wymagającego klienta, co odbija się na coraz to szerszym zainteresowaniu i kontaktach z nowymi odbiorcami.

Ponadto wykonujemy inne usługi w zakresie szycia, tj. szycie pokrowców na samochody, pokrowce na urządzenia techniczne, dla różnych przedsiębiorstw, profesjonalne obszywanie kierownic skórą naturalną, naprawa foteli samochodowych, renowacja tapicerki samochodowej, pokrowce ochronne na łodzie i inne zlecone przez klientów. Obserwowanym kierunkiem dla rozwoju firmy jest także szycie tapicerki samochodowej ze skóry.